Hakkımızda

Biz Kimiz

İnsan kaynakları sektöründe 2006 yılından bu yana İstanbul’da hizmet veren ve bu hizmeti yeni markası altına taşıyan Kalite İnsan Kaynakları, siz değerli müşterilerimize İŞKUR güvencesiyle portföyündeki yerli ve yabancı 20.000’e yakın güvenilir, tecrübeli ve işinde uzman çalışanı ile hizmet vermektedir. Güvenin en büyük kalite olduğunu ilke edinerek kurduğumuz şirketimizde sizleri en güvenilir elemanlara ulaştırmak için özveri ve titizlikle çalışmaktayız. En değerli varlıklarınız çocuklarınızı bizlere emanet ettiğinizi biliyor ve bu bilinçle sizlere yönlendireceğimiz adaylarımızı yüksek özveri ve titizlikle seçiyoruz. Profesyonel ekibimizle hem sizlerin hem de ailenizin ihtiyaçları doğrultusunda karşılıklı görüşmelerle sizlere bakıcı adaylarımızı tanıtıyor ve haklarınızı sözleşmelerimizle güvence altına alıyoruz.

Yaşlı Bakıcısı Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?​

Değerli büyüklerimizin bakımları belirli bir yaştan sonra zorunlu hale gelir. Yaşlı bakımında öncelik deneyimli çalışanların olması gerekir.
Bu anlamda zorlansanız da artık yaşlı bakımı konusunda kendini geliştirmiş birçok bakıcı bulabilirsiniz. Profesyonel hizmet alanları arasında bulunan bakıcı hizmeti kendi içerisinde birçok bölüme ayrılıyor.
Bunlardan birisi de yaşlı bakımı konusunda tecrübeli ve nitelikli yaşlı bakıcısı olmasıdır.
Yaşlı bakımı için aradığınız ideal bakıcıda bazı özelliklerin bulunması gerekir.

Yaşlı Bakıcısı Nasıl Birisi Olmalıdır?

Yaşlı bakıcılarında aradığınız kriterleri belirlemek için bakımı yapılacak olan yaşlı kişinin ilaç, beslenme, hastalık ya da ne derece bakıma muhtaç olduğu belirlenmelidir.
Yaşlının ilaçlarını düzenli alması gereken durumlarda ya da yalnız kalması gerektiği hallerde yatılı bakıcılar arayabilirsiniz.
Aynı zamanda yaşlı yakınınızın kişisel bakımı için yardım isteme durumunuzu göz önünde bulundurmalı ve bu anlamda daha güçlü bakıcılardan yardım istemelisiniz.

Aradığımız Kriterler Neler Olmalıdır?

Yaşlı Bakıcısı Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Değerli büyüklerimiz yaşlılarımız için özel bakım belirli yaş sonrasında mecburi hale gelebilir. Yaşlı bakımında öncelikle alanında tecrübeli kişilerin çalışıyor olması gerekir. Bu anlamda zorlansanız da artık yaşlı bakımı konusunda kendini geliştirmiş birçok bakıcı bulabilirsiniz. Profesyonel hizmet alanları arasında bulunan bakıcı hizmeti kendi içerisinde birçok bölüme ayrılıyor. Bunlardan birisi de yaşlı bakımı konusunda tecrübeli ve nitelikli yaşlı bakıcısı olmasıdır. Yaşlı bakımı için aradığınız ideal bakıcıda bazı özelliklerin bulunması gerekir.

Yaşlı Yakınlarımız İçin Bakıcı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yaş almış sevdiklerinizin bakımını üstlenecek bir bakıcıya sahip olarak, sevdiklerinizi gözünüzün önünden ayırmayacaksınız. Özellikle yaşlı kişinin ailesi bakım konusunda zorlanabiliyor. Bunun nedenleri; günlük koşuşturma, iş ve kişisel rutin işlerden kaynaklıdır.

Sürekli gözetim altında olması gereken yaşlılarımızın bu anlamda özel bir bakıcıya ihtiyaç duyması normaldir. Beslenmesi, ilaç saati ve diğer gereklilikleri için her an başından ayrılmayacak bir bakıcı, yaşlı yakınınızın güvenli bir gün geçirmesini sağlayacaktır. Sizlerin de aklı kalmadan rahatlıkla işlerinize konsantre olabileceksiniz.

Yaşlı Bakıcısı Nasıl Birisi Olmalıdır?

Yaşlı bakıcılarında aradığınız kriterleri belirlemek için bakımı yapılacak olan yaşlı kişinin ilaç, beslenme, hastalık ya da ne derece bakıma muhtaç olduğu belirlenmelidir. Yaşlının ilaçlarını düzenli alması gereken durumlarda ya da yalnız kalması gerektiği hallerde yatılı bakıcılar arayabilirsiniz. Aynı zamanda yaşlı yakınınızın kişisel bakımı için yardım isteme durumunuzu göz önünde bulundurmalı ve bu anlamda daha güçlü bakıcılardan yardım istemelisiniz.

Bakıcıda Aradığımız Kriterler Neler Olmalıdır?

Sevdiklerinizi güvenle emanet edeceğiniz bir bakıcıda aradığınız kriterler farklı olabilir. Birçok kişinin dikkat ettiği bazı özellikler olduğu gibi öncelikle yatılı ya da gündüzlü olarak bakıcı istediğinizi belirtmelisiniz.
İyi bir yaşlı bakıcısı;
Hijyenik
Disiplinli
Merhametli
Güçlü
Tecrübeli
Acil durumlarda soğukkanlı
Kötü alışkanlıkları olmayan
Yaşlı bakımını tamamen üstlenebilecek
Sorumluluk sahibi
Yaşlının hastalığı var ise bu konuda bilgili
Hangi durumlarda ne yapması gerektiğini bilen
Referans verebilmeli
Bakıcı ararken istediğiniz özellikler değişebilir. Ancak değişmeyecek tek özellik seçtiğiniz bakıcının hastamıza olan merhameti ve sevgisinin azalmamasıdır.
Size bu konuda en büyük yardımı sağlıyoruz.